TR /EN /FR

Ersoylar Metal Yurtdışında Büyüyor

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Ersoylar Metal Yurtdışında Büyüyor

Çelik-Hasır konusunda Türkiye’nin en büyük üretici firmalarından olan Ersoylar Çelik Hasır, ekonomik krize rağmen yatırım planlarından vazgeçmiyor.

1992 yılında kurulan ve “Ersoylar Metal” tescilli markası ile üretim yapan Ersoylar Çelik Hasır, 2010 yılının sonuna kadar 10 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Ersoylar Çelik Hasır Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ersoy, firmanın 2009-2010 hedefleri arasında 10 milyon dolarlık tutarında yurtdışı yatırım projesi bulunduğunu açıklarken; önümüzdeki dönemler içerisinde özellikle Türkî Cumhuriyetleri’nde Ersoylar Meta I’i bir çelik hasır markası yapmayı hedeflediklerini söyledi. Kendileri için hedef pazar konumunda olan Türkî Cumhuriyetlerinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına büyük kaynak ayrıldığını ve bu yatırımlara süratli ve istikrarlı bir şekilde devam edildiğinin altını çizen Yılmaz Ersoy, firma olarak bu bölgedeki bu yatırımların ihtiyacı olan hizmeti, kaliteli ve süratli bir şekilde yerine getirdiklerini ifade etti.

Mersin Tarsus OSB’de (MTOSB) 7 bini kapalı toplam 10 bin 600 metrekare alanda çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Yılmaz Ersoy, bu yıl Gebze İMES OSB’deki 6 bini kapalı toplam 8 bin metrekare alan üzerine kurulu ikinci fabrikalarının da faaliyete başladığını bildirdi. Yeni fabrikanın da devreye girmesiyle birlikte yıllık çelik hasır üretim kapasitelerinin yüzde 100 artışla 150 bin tona ulaştığını dile getiren Ersoy, personel sayısının da yüzde 70 artışla 120 kişiye yükseldiğini söyledi. Üretimlerinin yüzde 70’ini ihraç ettiklerini anlatan Yılmaz Ersoy, Gebze deki fabrikada üretime başlamalarıyla birlikte yurtiçinde yeni pazarlara girdikleri gibi, yurtdışındaki pazarlarını da güçlendirdiklerini ifade etti.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 (324) 676 44 35

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır.
Top